Jsou dvě cesty, které mohou zvýšit šanci získat zaměstnání po skončení školy.

První znamená hodně na sobě pracovat, tak, abych toho mohl nabídnout zaměstnavateli víc než ti ostatní a byl mezi nimi nejlepší. Jenže co vlastně zaměstnavatel očekává? Na to je nejlepší ptát se přímo konzultantů z firem, odborníků, řemeslníků, personalistů nebo majitelů. Jsou připraveni na vaše otázky odpovídat.

Druhá cesta znamená reagovat na potřeby trhu práce, zjišťovat o jaká povolání je teď a snad bude i v budoucnu zájem.

 

Po roce 2008 se v České republice ekonomická situace velmi změnila, Česko a celou řadu dalších zemí zasáhla krize. I přesto jsou odvětví, která dále hledají a přijímají nové zaměstnance. Statistické údaje chceme průběžně zveřejňovat.  

 

Podívejte se na statistické údaje z března 2013:

-       míra nezaměstnanosti roste (ČR 8,6%, Zlínský kraj 10,4%),

-       počet lidí bez práce se zvyšuje (ČR 585 809, Zlínský kraj 35 290),

-       počet volných míst se snižuje (ČR 33 893, Zlínský kraj 1455),

-       počet žadatelů na 1 pracovní místo se zvyšuje

        (v ČR na 1 volné místo čeká 17, 2 osob, ve Zlínském kraji 25 osob).

 

Ze statistických údajů za posledních několik let vyplývá, že nezaměstnanost se neustále zhoršuje, že je stále složitější najít si práci.

Aktuality

  • Jako manažerka projektu bych chtěla poděkovat všem, kteří se podíleli na úspěšné realizaci projektu a projekt podporovali – řediteli školy, PaedDr. Rostislavu Šmídovi, realizačnímu týmu, konzultantům, odborníkům, manažerům firem, kteří nám umožnili nahlédnout do firemního prostředí, učitelům, pro které byl projekt určen, že se do připravených aktivit zapojili. Mgr. et Mgr. Sylva Štěpitová manažerka projektu

další aktuality >

Akce

Bohužel, žádné akce nejsou naplánovány.